psychologia zachowania ludzi, ludzkie, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, rozwiązaniu, kliencie, osobie, emocjach, przeniesieniu

Forum psychologia zachowania.

#1 2012-05-17 23:21:19

land

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-29
Posty: 47
Punktów :   

Kliniczne podejście Carla Rogersa

Carl Rogers był najbardziej znany twórcę terminu, który jest dobrze rozpoznany dzisiaj: odbicie.

Wyobraź sobie, że zdarzy się powiedzieć, Oh, miałem gówniany dzień dzisiaj ", a twoje uwagi terapeuta" nie jest dobry dzień, co? ", Twój terapeuta robi" Reflection ". Ona jest dublowanie z powrotem do Ciebie i sprawdziany z tobą aby sprawdzić, czy jej słowa uchwycić istotę jak się czujesz.

Co bardzo ważne, a niekiedy pomijane w Rogerian podejścia jest to, że terapeuta musi odzwierciedlać w ucieleśnionym sposób. Jeśli czujesz, że Twój terapeuta naprawdę "wyczuli" co czuliście wtedy twój terapeuta robi to w duchu co Rogers zaproponował. Nie sugerują, że terapeuci jedynie "usta" słowa z powrotem do klienta.

W pewnym sensie Carl Rogers był człowiekiem swoich czasów. W innych, myślę, że wyprzedziła swój czas.

Kliniczne podejście Carla Rogersa był wyjazd od swoich poprzedników. Rogers podkreślał relacji terapeutycznej w pozytywnych kategoriach. Był jednym z pierwszych psychologów do rozmowy na temat optymalnego zdrowia psychicznego. Zajmował klientów ze szczerym uznaniem własnego doświadczenia w siebie. Mniej z "ekspertem" był bardziej współ-prowadząca we własnym klientów podróż terapeutycznej.

Był ogromnie popularny w latach 60 i 70-tych. Jego pozytywny obraz ducha ludzkiego poprzez jego "skłonności" fit aktualizującej tuż przy optymistycznym epoki. Wiele z jego pomysłów są tak włączone Myślę, że czasami nie rozpoznaje. Co początkujący nowy terapeuta nie rozumie "odbicie" na przykład.

Myślę, że dr Rogers byłby bardzo zadowolony z obecnej naciskiem na "chwili obecnej" jak opisano Daniel Stern i "dostrajającą" jak opisano Allan Schore. Opis Rogersa o konieczności terapeuty jest "zgodny i autentyczny" sugeruje mi, że terapeuci nie tylko osiągnąć ten stan, jakby były jak Daniel Siegel sugeruje "neurally zintegrowany".

Innymi słowy, myślę, że Rogers zaleca, by terapeuci zrobić swoją pracę, jeśli mają być jako zaangażowany jak on opisuje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.myfantasyonline.pun.pl www.wis.pun.pl www.tapetynafona.pun.pl www.4zsh.pun.pl www.metin2-fan.pun.pl